יום שישי, 28 במאי 2010

בון 4- קוטל הדרקונים


אחרי זמן ארוך יחסית, שהבלוג לא התעדכ ן(פרט להוספת בלוגים מומלצים) שוב חוזר מדור ביקורת הקומיקס העברי שלנו. הקומיקס בו נעסוק הפעם הוא הספר הרביעי בסדרת "בון", קוטל הדרקונים. מאת אומן וכותב הקומיקס האמריקאי, ג'ף סמית .
בון היא סדרת קומיקס פנטזיה שזוכה באופן מפתיע להצלחה גדולה בישראל, אפילו אני כחובב ואספן קומיקס שמשתדל לקנות כל קומיקס זר המתורגם לעברית, לא מספיק לעמוד בקצב יציאת ספרי בון, 5 ספרים תוך פחות משנתיים, הספק שגם סדרות ותיקות ופופולאריות יחסית בישראל (עד כמה שקומיקס יכול להיות פופולארי) כמו אסטריקס וטינטין לא עשו. מדוע ההצלחה מפתיעה? ראשית כל כל הצלחה של קומיקס בישראל מפתיעה. בנוסף על כך כל כך הרבה פעמים ניסו לשווק בארץ, בלא הצלחה, את הז'אנר הפופלארי בקומיקס האמריקאי של גיבורי העל, שמפורסמים לכל אחד בזכות הקולנוע והטלוויזיה, ונחשבים לז'אנר הפופולארי ביותר בקרב חובבי הקומיקס בארץ, דווקא בון כסדרת קומיקס מז'אנר הרפתקאות-פנטזיה, וסדרה שלא הייתה מוכרת בארץ כלל לפני שהגיעה, זוכה להצלחה מרשימה מאוד. לפי דעתי יש לכך מספר סיבות, ראשית כל פרסום טוב, בון יוצא בארץ בהוצאת כינרת, ששווקה את הספרים היטב, גם ההשתתפות במבצעים ברשתות הגדולות בהחלט לא הזיקה. בנוסף על כך קומיקס שמשווק בספרים וחוברות באופן כללי מצליח יותר בארץ, אולי בגלל הקושי לקנות באופן קבוע את החוברות. וכמובן הסיבה החשובה מכולן היא שמדובר בהחלט בקומיקס מוצלח- למרות שזה לא מנע מהמון קומיקס אחרים להכשל בארץ.

ולספר עצמו-

שוב מוגשות לנו הרפתקאותיהם של בון וחבריו בעולם של פנטזיה הכולל מפלצות ודרקונים. הגיבור הראשי "בון" לצד אהובתו בסתר, בת האנוש הנסיכה היפה ת'ורן וסבתה, הקשוחה "סבתא בן", אהובה בסתר לוציוס בעל המסבאה, בה עובדים "עבודות שירות" שני בני דודיו של בון- סמיילי התמים והחביב ובלופר רודף הבצע והנצלן.

הציורים בספר צבעוניים, ברמה לא רעה סך הכל, העלילה זורמת ומותחת וישב בה מפנה מפתיע (לא מגלה) מומלץ לכל המשפחה.
בון 4- קוטל הדרקונים

הוצאת כינרת

כותב ג'ף סמית' (ארה"ב)

תגובה 1:

  1. אכן, ספר טוב אבל הבנתי שההוצאת ספרים קנתה רישיון עד לספר הזה (החמישי) מעניין אם הם יקנו את ההמשך אני מקווה שכן

    השבמחק