יום שלישי, 22 במאי 2012

בון 8- מרדף האוצר


אחרי הפסקה של חמישה חודשים הבלוג חוזר עם עוד ספר בסדרת בון יצא בעברית, בון מספר 8- מרדף האוצר (Bone #8: Treasure Hunters): . אם יצאו כל ספרי הסדרה בסופו של דבר, מה שסביר להניח שיקרה בעתיד הלא רחוק, הרי שבון תהפוך לסדרת ספרי הקומיקס הארוכה הראשונה שמתפרסמת במלואה בשפה העברית. הישג נאה לכל הדעות בשוק לא כל כך חובב קומיקס כמו השוק הישראלי, ועל כך מגיע כל הכבוד להוצאת כינרת. בעבר דנו בבלוג מספר פעמים בספרים של בון מאת אמן וכותב הקומיקס האמריקני ג'ף סמית' .
 
 (ספרים 4, 5, 6 ו- 7). הספר השמיני בסדרה  הוא אחד המוצלחים ביותר של בון. גם מבחינת עלילה וגם מבחינה אומנותית. מבחינה ספרותית מתכתב בון 8 עם סיפורי פנטזיה מפורסמים עם קריצה לשר הטבעות ודומיו. בנוסף יש עליית מדרגה בהומור בספר, כמו ההברקה עם הדבורים הבריוניות שמטילות אימתן על העיר, או הבדיחה על הסנדויצ'ים הריקים. גם הבדיחות על רדיפת הבצע של בון שמביאה אותו לסיכון חיים מגיעות לשיאן בספר זה.
גם ברמת האמנות חל שיפור מהספרים הראשונים בסדרה. סגנון הציור נראה יותר ריאליסטי, בגבולות הז'אנר. קשה להאמין שמדובר בסיפור שבמקורו התפרסם בשחור לבן ורק אחר כך נצבע. ג'ף סמית' מצליח למשוך ת העלילה ושוב להשאיר את קהל הקוראים הנאמן במתח, בון 9 כבר יצא ואני בהחלט מצפה לקרוא אותו. אין ספק שבון הוא סיפור ההצלחה הגדול ביותר בתולדות הקומיקס המתורגם בישראל.

כתב וצייר: ג'ף סמית'
שפת מקור: אנגלית
ארץ מקור: ארצות הברית
הוצאת כינרת
תרגום אורנה כץ
 

2 comments:

 1. אני אוהבת בון
  זה כזה חמוד

  השבמחק
 2. כל הכבוד שאתה ממשיך לפרסם!
  בזכוך ובזכות הבלוג הזה,
  הכרתי את הסדרה בון ויש לי היום את כל הספרים שהם הוצאו כולל בון 9!!
  סדרה מעולה!

  השבמחק